لیوردنده چیست؟

لیوردنده چیست؟

لیور دنده یا اهرم دنده یک قطعه رابط بین راننده و گیربکس در سیستم گیربکس هایی که عملکرد دستی دارند می باشد که وظیفه تعویض دنده را دارد این قطعه از جنس فلز می باشد و دارای بوش های مخصوص است

این قطعه از یک طرف به گیربکس متصل شده و از طرف دیگر به کنسول وسط خودرو متصل است.

لیور دنده از مجموعه میله های فلزی بلند و کوتاهی به نام ماهک و یک پنجه مانند به نام لیر تقسیم دنده تشکیل شده است.

  تمامی محصولات شرکت پژهان کوشا دارای گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنعت خودرو می باشند


علائم خرابی لیور دنده چیست؟

لیور دنده یک قطعه مصرفی در خودرو می باشد اما جالب است که بدانیم بعضی از رفتارها و عادت های اشتباه در رانندگی باعث آسیب رسیدن به این قطعه می باشد. یکی از این رفتار های اشتباه؛ استفاده از دسته دنده به عنوان تکیه گاه دست در هنگام رانندگی می باشد این حرکت باعث فشار به این قطعه می شود.

تکان خوردن دسته دنده در همه جهات بصورت آزاد و خلاصی شدید دسته دنده یکی از علائم مهم خرابی لیور دنده می باشد جا نرفتن دنده ها یا یکی از دنده ها بصورت درست نیز از علائم خرابی این قطعه می باشد و دلیل دیگر بد جا رفتن دنده ها نیز می تواند یکی دیگر از این علائم باشد که درصورتی که خودرو شما هریک از این مشکل ها را داشت باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام نمایید.


لیور دنده های تولیدی شرکت پژهان کوشا

لیور دنده یکی از قطعات خودرو می باشد که در شرکت پژهان کوشا تولید می شود. لیور دنده برای هر خودرو متفاوت می باشد که از این رو شرکت پژهان کوشا لیور دنده مخصوص  پژو ۴۰۵، سمند، کوئیک، تیبا، ساینا و پراید را با بروز ترین تکنولوژی ها و با کیفیت ترین مواد اولیه تولید می کند.


ویژگی‌هایی که لیور دنده تولیدی شرکت پژهان کوشا را با بقیه متمایز می‌کند:

  • دارای مجوز انجام فعالیت و خدمات صنعتی و فنی
  • دارنده گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنعت خودرو
  • عضویت درانجمن سازندگان قطعات و مجموعه هاي خودرو 

نظرات بازدیدکنندگان